TANULMÁNYI KIRÁNDULÁS: Felvidék HAT-KP-1-2021/1-000099

Iskolánk 7. osztályos tanulói lehetőséget kaptak a „Tanulmányi kirándulások hetedikeseknek” című sikeres pályázatnak köszönhetően, hogy Szlovákiába utazhassanak és ezáltal megismerjék Felvidék földrajzi adottságait, történelmét, külön hangsúlyt fektetve a trianoni döntésre és annak következményeire, Kárpát-medence etnikai összetételét, a határainkon túl élő magyarok számát, az itt élő népeket, különösen a felvidékieket és nyelvjárásuka. Külhoni kapcsolatok ápolása céljából az ipolynyéki magyar iskolát meglátogatva megismerkedünk ottani diákokkal, akiknek előzetesen készített ajándékkal kedveskedünk.
A kirándulás alkalmával a korábban tanult ismereteket élményszerűbbé teszik a kiránduláson szerezett tapasztalatok, a programokról naplót készítenek, az utazás előtt készített bemutatóikat kiegészítve bemutatják iskolánk diákjainak.

Utazás időpontja: 2022.március 29-április 01.

Tervezett programok

1. nap: Domaszékről indulás, Ipolynyék (magyar iskola látogatása), Selmecbánya (Szentháromság tér, városháza, evangélikus líceum, Leányvár kastély ), Besztercebánya (várnegyed, vártemplom, Thurzó-ház, Mátyás-ház), Tátralomnic(szállás)

2. nap: Tátralomnic (szállás), Ólubló (Lubló vár), Késmárk (várudvar, Thököly vár, 2 templom), Tátralomnic, Tátralomnicról kisvasút Csorba – tóhoz (ott gyalogos túra), Tátralomnic kisvasúttal

3. nap: Tátralomnic (szállás), Lőcse (Szent Jakab templom, városháza, főtér), Szlovák paradicsom( nemzeti park-természetjárás), Tátralomnic (szállás)

4. nap: Tátralomnic (szállás), Betlér (Betléri Andrássy-kastély),Rozsnyó (Ferences templom, Tűztorony-Rákóczi-őrtorony, városháza, Kossuth Lajos szobra), Krasznahorkavár (vármegtekintés, Andrássy mauzóleum), Domaszékre érkezés

HatártalanulHatártalanul

TANULMÁNYI KIRÁNDULÁS: Felvidék HAT-KP-1-2021/1-000099

Ismételten módosítani kellett az időpontot, ugyanis a szülők a háborús veszélyhelyzet miatt féltették gyermekeiket, így nem engedélyezték az utazásukat külföldre. Az új időpont 2022.szeptember 27-30.

Az eredeti tervekhez képest az áremelkedések miatt változtatásra volt szükség a programokban és a megvalósításhoz.

Újratervezett programok

1. nap: Domaszékről indulás, Ipolynyék (magyar iskola látogatása), Selmecbánya (Szentháromság tér, városháza, evangélikus líceum, Leányvár kastély ), Besztercebánya (várnegyed, vártemplom, Thurzó-ház, Mátyás-ház), Felsőerdőfalva(szállás)

2. nap: Felsőerdőfalva (szállás), Ólubló (Lubló vár), Késmárk (várudvar, Thököly vár, 2 templom), Felsőerdőfalva, Tátralomnicra túra és bob pálya, Felsőerdőfalva

3. nap: Felsőerdőfalva (szállás), Lőcse (Szent Jakab templom, városháza, főtér), Szlovák paradicsom (nemzeti park-természetjárás), Felsőerdőfalva (szállás)