TIOP

Domaszéken a számítástechnika oktatás több mint 10 éve működik, igen mostoha körülmények között. Az iskolaépülettől külön fekvő régi tűzoltó szertár átalakítása után 12 férőhelyes kicsi teremben nem volt elvárható túl magas szintű tanítás.
Az Új Magyarország Fejlesztési Tervben a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) által kiírt pályázat nagyon jókor jött. Kiemelt célként kezelte az oktatási intézmények informatikai fejlesztését, így ebbe a programba kapcsolódott be a Domaszék-Röszke ÁMK két iskolája is.

A TIOP 1.1.1-07/1-2008-1093 számú „Intelligens iskola Domaszéken és Röszkén” pályázat, melyet a két társult község – Domaszék és Röszke -  nevében a Domaszéki Önkormányzat nyújtott be, a 2010. év végén támogatást nyert, így 2011-re a két település általános iskolája vadonatúj eszközökkel gyarapodott.

A Domaszék-Röszke ÁMK Domaszéki Bálint Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény részére:

• 34 db iskolai PC csomagot ( számítógép+monitor)
  • 1 db Alkalmazás szervert
  • 1 db szerver szoftvert
  • 7 db tantermi csomagot és
  • 1 db Wifi csomagot

A Domaszék-Röszke ÁMK Orbán Dénes Általános Iskola Röszke részére pedig:

• 18 db iskolai PC csomagot ( számítógép+monitor)
  • 1 db szavazó csomagot
  • 1 db notebook-ot sajátos nevelési igényű tanuló oktatásához
  • 5 db tantermi csomagot és
  • 1 db Wifi csomagot

szállított a támogatás megvalósításában részt vevő cég.

A tantermi csomag 1 db interaktív táblát, projektort és notebook-ot tartalmaz, felszerelve a kiválasztott tantermekbe.

A projekt mindösszesen 24.047.360 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

Domaszéken a támogatásból érkezett számítógépekkel egy komplett tanterem került berendezésre, ahol helyet kapott az egyik interaktív tábla is. A bútorokat az iskola Alapítványa vásárolta, a terem hálózatának kiépítéséhez az önkormányzat adott segítséget. Így akár csoportbontásban, akár egész osztállyal megvalósítható lesz egy színes, érdekfeszítő óra – nem csak informatikából, hanem bármely tantárgyból. A tanulók számára az új módszerekkel készített tananyagon keresztül a tanulás élvezetesebbé válik, és ezzel egy korszerű, a jelenlegei átlagos oktatási színvonalat messze meghaladó települési iskolából érkezhetnek az általuk választott középiskolába.