Zenetanszakok

Zenetanszakon négyféle hangszerből választhatnak az érdeklődők. A klasszikus zenetanulás alapjait a furulya, zongora és gitár órákon sajátíthatják el a jelentkezők. Ezek mellett a modern, számítógépes alapokat felhasználó szintetizátor is szerepel iskolánk kínálatában. Az egyéni zeneórákon a gyermek igényeihez, fejlődéséhez igazodva történik a képzés.

A hangszeres tanulóknak kötelező tárgya a szolfézs, melyen a ritmizálás, a kottázás játékos bevezetése történik meg, sok énekkel, zenehallgatással. A nagyobbak már a zeneismeret rejtelmeibe is betekintést nyerhetnek.

A hangszerek nagy részét intézményünk biztosítja, valamint lehetőség van külön iskolai gyakorlásra is.

Zenész diákjaink már pár hónap tanulás után ki tudnak állni közönség elé. Rendszeresen fellépnek iskolai, községi rendezvényeken (templomi Karácsonyi Hangverseny, Zenei Világnap, Idősek Napja, március 15-i ünnepség, év végi kis koncert, stb.), valamint lehetőség van zenei versenyeken való megmérettetésre is (pl.: Fontos Sándor Nap – Üllés, Hódmezővásárhely, Deszk). Ezekről a versenyekről dobogós helyezésekkel, arany és ezüst minősítéssel érkeznek haza tanulóink.

Zenész növendékeink tanításánál a cél, hogy zeneértő, zenét szerető felnőttekké váljanak.

Zenetanárok

Név Szak