Tel: 62/284-043    Mobil: 70/330-4898    iskola@domaszeksuli.com    Nyitva: 7:00 - 18:00

NTP pályázat alsó tagozat - Hungarikumok

MAGYAR NÉPMESÉK SOROZAT

Az NTP pályázatban több alkalmat terveztünk a magyar népmesekincs mélyebb megismerésére, mivel ez a gyerekek életkori sajátosságainak, a számukra előírt tananyagnak teljes mértékben megfeleltethető.

A minden gyerek által kedvelt rajzfilmsorozatot is beválasztották a hungarikumok közé. A harmadik-negyedik osztályosok már sok ismerettel rendelkeznek a magyar népmesék jellemzőiről. Kardosné Volford Klára vezetésével összegyűjtötték, rendszerezték előzetes tudásukat a népmesék keletkezéséről, a népmesegyűjtőkről, a mesefajtákról, a meseszámokról, a jellegzetes szereplőkről, helyszínekről, varázstárgyakról, mesekezdésről, mesebefejezésről. Mindezeket egy mini lapbookban rögzítették. A magyar népmesék társasjáték kipróbálása közben gyakorlatban alkalmazták a tanultakat.

A következő alkalommal kisebb kirándulást tettek Kecskemétre, a Kecskeméti Rajzfimstúdióba, ahol a Magyar népmesék sorozat készült. Megismerkedtek a filmkészítés fázisaival: látták a háttérmunkálatokat, a rajzfigurák megelevenítésének technikáját, a színek, hangok egységbe rendezését. A filmvágó, hangmérnök precíz munkálatait, melyek a mester kópia létrejöttének zálogai. Megtekintették A szegényember és a kutyacska című magyar népmesét, valamint a Hortobágyi darumese című animációt, mely egy daru és egy puli barátságáról szólt.

A gyerekek kipróbálták a filmstúdió mellett található játszóteret, mely a Magyar Népmesék Kertje nevet viseli. A játékokat Kő Boldizsár képzőművész tervezte, akinek nevéhez számos mesejátszótér fűződik Magyarország-szerte.

A kirándulást Csúcsné Király Renáta és Mataisz Zsuzsanna szervezte, Ferling Józsefnek köszönjük a szállítást!

A továbbiakban meseillusztrációk és faágból készült bábok készítésével folytatódott a programsorozat Csúcsné Király Renáta és Turai Andrea vezetésével.

Február legvégén Kispéter Éva néptáncoktató és Pataki Ildikó a magyar néptánc hagyományaival lépéseivel ismertette meg a gyerekeket. A néptáncos foglalkozáson a művészeti iskola néptánc tanszakosai együtt játszottak, táncoltak a lépésekkel még csak most ismerkedőkkel.

NTP

EMET